header

Špeciálne vozidlá

IVECO je súčasťou holdingu FIAT. Do tohto holdingu patrí aj FIAT Auto a mnoho ďalších. IVECO sa venuje aj špeciálnej výrobe. Sú to predovšetkým rôzne komunálne vozidlá, ako napr. EUROMUVER. Vyznačujú sa veľmi dobrou ovládateľnosťou. Znížená kabína umožňuje obsluhe veľmi ľahké nastupovanie a vystupovanie.

IVECO je najväčší výrobca požiarných rebríkov na svete a patrí medzi najväčších výrobcov požiarnej techniky.

Ďalej je to divízia výroby autobusov. Ide o autobusy diaľkové ako aj mestské. Medzi najúspornejšie a najekologickejšie patria autobusy na plynový pohon.

Pod holding FIAT patrí aj spoločnosť NEW HOLAND, ktorá je jedou z najväčších výrobcov poľnohospodárskej techniky.

Samozrejme je treba spomenúť aj vojenskú výrobu, kde sa uplatňujú predovšetkým vozidlá so zvýšenou priechodnosťou, ale súčasťou výroby pre vojenské účely sú aj obrnené transportéry. Okrem toho sa vyrábajú aj vlakové súpravy.

ASTRA - vozidlo určené do najťažších prevádzok v obtiažnom teréne

Výrobná séria vozidiel Astra je výsledok mnohoročných experimentov v oblasti vojenskej techniky a hromadnej výroby pre civilný trh. Tieto vozidlá jazdia v najťažších podmienkach a prakticky plnia náročné odborné úlohy. Astra zahrňuje sklápače bez prívesu určené pre lomy a ťažko priechodné terény na prevoz ťažkotonážnych nákladov. Neprekážajú im skaly alebo blato a môžu sa dokonca aj brodiť vo vode do svojej polovičnej výšky.

Séria Astra tiež zahrňuje výrobu vojenských nákladných áut určených na prevoz kontajnerov a pancierové vozidlá, ktoré zvládajú prirodzené prekážky všetkých typov a to vždy bezpečne , spoľahlivo a s prijateľnými nákladmi. Výsledkom je, že väčšia časť produkcie sa umiestňuje na civilných a vojenských trhoch v mnohých krajinách.