header

Daily

Nové Iveco Daily 2014: tretia generácia a stále v plnej sile

Automobil s úplne novým dizajnom, ktorý spĺňa všetky potreby kladené na prepravu pomocou úžitkových dodávkových vozidiel: z robustného krížnika ciest sa stala priestranná dodávka s výbornou ovládateľnosťou.
Nové Iveco Daily si z predchádzajúceho dizajnu zachováva nezmenenú klasickú rámovú konštrukciu podvozku, ktorá zabezpečuje pevnosť, pružnosť a dlhú životnosť, ako aj lepšie vnútorné usporiadanie v prípade obytných vozidiel.
Spoločnosť Iveco sústredila svoje plány na obidve verzie, t. j. na obytné aj dodávkové vozidlá, pričom sa prednostne zamerala na dodávky. Zvýšila výkon po každej stránke z hľadiska ovládateľnosti a nosnosti vďaka optimalizovaným objemom a jednoduchosti použitia s prístupnejšou ložnou plochou.
Objem dodávky sa optimalizoval prehodnotením vzťahu medzi rázvorom, celkovou dĺžkou a dĺžkou ložnej plochy. Výsledkom tohto prehodnotenia sú nové modely s objemom 18 a 20 m3 (najlepšie vo svojej triede z hľadiska objemu) a model s objemom 11 m3 (najlepší vo svojej triede z hľadiska využiteľnosti nákladového priestoru, t. j. indexu, ktorý definuje vzťah medzi dĺžkou ložného priestoru a celkovou dĺžkou vozidla).
Vďaka novému dizajnu s predĺženými rázvormi a skráteným zadným previsom je nové Iveco Daily zárukou vynikajúcich jazdných vlastností bez ohrozenia svojej povestnej obratnosti v úzkych uličkách.