header

Daily motory

Bezkonkurenčné výkony pri práci

Nové Daily má najširšiu ponuku motorov s poslednými inováciami v segmente ľahkých úžitkových vozidiel.
Zásluhou prvkov Multijet II, Star&Stop a indikátor preradenie prevodového stupňa ponúka Daily to najlepšie, čo sa týka výkonu, spotreby a životného prostredia. Jeho motory s objemom 2,3 a 3,0 litra sú výnimočne pružné s vysokým krútiacim momentom, ktorý je k dispozícii od nízkych otáčok a ostáva konštantný aj v širokom rozsahu otáčok motora. Vynikajúca spoľahlivosť a ľahký prístup ku kontrolným miestam pri bežnom servise skracuje prestoje a redukuje prevádzkové náklady. Paleta motorov spĺňa emisnú normu Euro 5 alebo EEV. Dnes nové Daily obohacuje rad motorov FPT Industrial o 3 nové verzie:

  • Nová pohonná jednotka bola navrhnutá špeciálne kvôli zníženiu spotreby paliva i emisí. Pozostáva z motora s objemom 2,3 litra, ktorý je vybavený turbodúchadlom s variabilnou geometriou a novým systémom vstrekovania paliva Multijet II s výkonom 146 k, ktorý je spojený snovou 6-stupňovou prevodovkou a systémom Star&Stop a indikátorom preradenia prevodového stupňa. Tieto funkcie sú k dispozícii aj pre motory s objemom 2,3 litra vov výkonových modifikáciách. 106 a 126 k.
  • Najvýkonnejší štvorvalcový dieselový motor na trhu, trojliter s technológiou preplňovania Twin Turbo s dvomi medzichladičmi stlačeného vzduchu, ktorý poskytuje výkon 205k, respektíve krútiaci moment 470 Nm. Je to prvý motor tohto typu, ktorý prekročil hranicu 200 k zásluhou využitia dvoch turbodúchadiel. Prvé je kompaktné s nízkou zotrvačnosťou určené na rýchlu a dostatočne energickú reakciu pri veľmi malých otáčkach motora, druhé je včšie a podporuje maximálny výkon i krútiaci moment.
  • Nový 3-litrový motor s výkonom 146 k preplňovaný trubodúchadlom s variabilnou geometriou poskytuje krútiaci moment 370 Nm. Dopĺňa v palete motory 3.0 Twin Turbo 170 k, resp. 3.0 Natural Power 136 k, a kompletizuje ponuku pohonných jednotiek EEV (vozidlá obzvlášť ohľaduplné k životnému prostrediu) s úrovňou emisií výrazne nižšími než vyžadujú súčasné normy.

Motor s objemom 2,3 litra s výkonom 126 k tiež ťaží z vyššieho krútiaceho momentu 320 Nm v prospech spotreby paliva. Celkovo teda nové Daily ponúka deväť motorov s výkonom od 106 do 205 k. Na druhej strane nájdete charakteristiky priebehu krútiaceho momentu optimalizované aj pre náročné nasadenie.